Robotem Rovně 2018

Tak tohle byl první ročník, který jsem vynechal. Bohužel nebyl vůbec čas na nějaké přípravy, takže jsem večer před odjezdem odprášil robota, zjisitil, že tam mám image ještě z loňského roku, vyzkoušel dálkové ovládání, které bylo stejně nespolehlivé jako loni a šel spát, abych ráno včas vyzvednul jedhoho človíčka, a vzal ho tam na průzkum terénu.

Celé to ale vzniklo o pár měsíců dříve, kdy jsem se někdy v únoru chtěl registrovat na soutěž, ale bohužel stránky pořadatelů www.kufr.cz, bohužel byly mimo provoz. Tak jsem jim napsal na email, že bych se rád registroval, ale že jim nejedou stránky a celou registraci pustil z hlavy, protože ROV. Nakonec jsem si 1.5. vzpomněl na to, že bych mohl zkontrolovat registrace, jestli tak vlastně jsme - no, nebyly jsme. Což na jednu stranu byla škoda, protože registrace byly jen do 30.4., ale na druhou stranu se mi ulevilo, protože práce na ROV bylo třeba udělat víc, než bylo zdrávo. Ale říkal jsem si, že se tam stejně zajedu podívat. protože je tam úžasná parta lidí, a když už bych tam jel, tak přece s robotem, aspoň budu moct jeden den strávit jeho programovám.

Dva dny před soutěží mi ale dorazil email - byla tam spousta organizačních věcí určených pro účastníky soutěže, což vedlo k dilematu - mám se ještě pokoušet rozhýbat robota a soutěžit? Odpískal jsem to celkem rychle, stejně na nic nebyl čas.

Ráno jsem tedy vyrazil do Prahy nabrat Esyho a pak hurá do Písku, kam jsme dorazili celkem včas i kdybychom chtěli soutěžit (homologace jsou od 8:00 do 9:00 a my tam byli v 8:50). Potkal jsem tam pár známých obličejů, spoustu známých robotů a dokonce celkem solidní základu legorobotů (škoda, že byl Emmet na nemocenské, moc by se mu to tam líbilo). Já si samozřejmě vzal i svého robota, na kterém jsem tam celou dobu pracoval, abych ho dostal do pojízdného stavu alespoň na závěrečnou jízdu - bohužel neúspěšně, protože jsem tři hodiny strávil tím, že jsem se hrabal v kódu z loňského závodu a nikoli v již opraveném kódu, který jsem dával dohromady v červenci a srpnu předchozího roku.

Nakonec jsem si ověřil, že koncovky RJ45 na plochém a celkem tvrdém kabelu nejsou to pravé co se týče spolehlivosti a robota dostal do stavu, kdy alespoň jel "rovně", aby se odvezl do auta sám a já ho nemusel nosit.

Cestou domů jsme se zastavili ještě v hlavním hnízdě Radioklubu Písek, kde jsme chvíli opravovali ESYho kvadrokoptéru a pak si Esy pěkně zalítal, já mu kvadrokoptéru skoro rozmlátil - protože plyn na minimum nezastaví vrtule, ta mrcha se musí vypnout přepínačem, který je sice červený, ale kdo si to má pamatovat že? A pak jsme potkali místní osazenstvo, které bylo tak nadšené z Esyho dovedností, že jsme dokonce dostali pozvánku na JunkTown - což ještě bude zábava ;)

Jakmile se objeví další věci (videa od Esyho, výsledkové listiny závodů atp.) tak článek aktualizuji, zatím konec spojení ;) TeaPack HD:20180513